Ndërlidhjet

Varje në publik: A ndryshojnë dot talibanët?


Varje në publik: A ndryshojnë dot talibanët?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:15 0:00

Prejse kanë marrë kontrollin e Afganistanit në gjysmë të gushtit, talibanët kanë bërë përpjekje ta portretizojnë veten si më tolerantë ndaj të drejtave të njeriut. Por, raportet nga terreni flasin për varje në publik, rrahje dhe keqtrajtime të tjera. A mund të ndryshojë vërtet ky grup fundamentalist islamik?

XS
SM
MD
LG