Ndërlidhjet

"Të gjithë janë kundër nesh": Iranianët i brengos ideja e luftës


"Të gjithë janë kundër nesh": Iranianët i brengos ideja e luftës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Zyrtarë të lartë të Qeverisë izraelite raportohet se ende janë duke diskutuar për mënyrën se si t’i përgjigjen një sulmi iranian, në kuadër të të cilit mbi 300 raketa dhe dronë u lëshuan në drejtim të Izraelit. Dëgjuesit e shërbimit të Radios Evropa e Lirë në Iran, Radio Farda, kanë bërë thirrje për përmbajtje nga të dyja palët, teksa një profesor i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Universitetin e Harvardit ka thënë se nuk pret që Izraeli të kundërpërgjigjet në një të ardhme të afërt. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG