Ndërlidhjet

Të mbikualifikuar për punën që bëjnë


Të mbikualifikuar për punën që bëjnë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Kundër dëshirës dhe përgatitjes së tyre, për shkak të gjendjes socio-ekonomike në Kosovë, të rinjtë shprehen të gatshëm të bëjnë punë nën nivelin e kualifikimit të tyre. Sipas një raporti të BERZH-it për vitet 2016-17, rreth 20 për qind e të rinjve kosovarë, punojnë në vende pune, për të cilat janë të mbikualifikuar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG