Ndërlidhjet

Të rinjtë, skeptikë për punësim në profesionin e tyre


Të rinjtë, skeptikë për punësim në profesionin e tyre
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Vetëm në vitin 2017, në Kosovë, në universitetet publike dhe kolegjet private kanë diplomuar afër 10 mijë studentë. Por, të rinjtë nuk janë aq optimistë se, pas përfundimit të studimeve, do të gjejnë një vend punë në profesionin e tyre. Megjithatë, ata shprehen të gatshëm të punojnë edhe ndonjë punë tjetër, nëse nuk punësohen në profesionin e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG