Ndërlidhjet

Të veja që shtatzënë: Nënat ukrainase që i humbën bashkëshortët në luftime


Të veja që shtatzënë: Nënat ukrainase që i humbën bashkëshortët në luftime
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Kateryna Ukrayinets ishte në muajin e katërt të shtatzënisë, kur mori vesh se bashkëshorti i saj ishte vrarë duke e mbrojtur Ukrainën kundër forcave ruse. Duke folur për Radion Evropa e Lirë, e veja 21-vjeçare ka thënë se nuk kishte ide se si do të jetonte pa babanë e fëmijës së saj. Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës ua ka marrë jetën mijëra njerëzve dhe i ka lënë shumë gra të reja vetëm në rritjen e fëmijëve të tyre. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG