Ndërlidhjet

Lufta në Bosnje - retorikë a realitet?


Lufta në Bosnje - retorikë a realitet?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:48 0:00

Është duke u cilësuar si kriza më e thellë politike në Bosnje e Hercegovinë që nga përfundimi i luftës, më 1995. Institucionet shtetërore janë pezull dhe njerëzit, për herë të parë ndër vite, druajnë nga një konflikt i ri. Kush dhe çka po e zhyt Bosnjën në këtë kaos?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG