Ndërlidhjet

Çfarë mendojnë në Beograd dhe Mitrovicë të Veriut për situatën në veri?


Çfarë mendojnë në Beograd dhe Mitrovicë të Veriut për situatën në veri?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Në Beograd, qytetarët e intervistuar nga Radio Evropa e Lirë, përdorin fjalët 'përndjekje', 'dëbim' dhe 'luftë' - shprehje të tabloideve pro-qeveritare në Serbi - për situatën e fundit në veri të Kosovës. Në Mitrovicën e Veriut, në anën tjetër, thonë se “çdo gjë do të bjerë në vend”. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG