Ndërlidhjet

Dy fuqitë bërthamore ndeshen fizikisht


Dy fuqitë bërthamore ndeshen fizikisht
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Goditja e një droni vëzhgues të SHBA-së nga një avion luftarak rus tërhoqi vëmendjen globale dhe rriti shqetësimet për një konfrontim të drejtpërdrejtë midis dy fuqive bërthamore për krizën në Ukrainë. Veprimet e tilla mund të çojnë në përshkallëzim të situatës, qoftë edhe paqëllimshëm, thonë ekspertë ushtarakë.

XS
SM
MD
LG