Ndërlidhjet

Përpjekja për t’u ringritur nga tërmeti që vrau 51 vetë


Përpjekja për t’u ringritur nga tërmeti që vrau 51 vetë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Ka kaluar më shumë se një vit e gjysmë prej tërmetit të fuqishëm prej 6.3 shkallësh të Rihterit, që goditi disa rajone të Shqipërisë. Nga tërmeti i 26 nëntorit, 2019, humbën jetën 51 persona dhe u lënduan 900 të tjerë. Ndërtimi është duke vazhduar intensivisht, por shumë qytetarë vazhdojnë të jetojnë në kushte të rënda ekonomike, disa në çadra, e të tjerë në shtëpi të pasigurta.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG