Ndërlidhjet

A i ndal KEK-u filtrat gjatë natës?


A i ndal KEK-u filtrat gjatë natës?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00

Një monitorim i cilësisë së ajrit i kryer në Obiliq nga organizatat joqeveritare që merren me mbrojtjen e ambientit, CEE Bankwatch dhe INDEP, ka konstatuar tejkalim enorm të nivelit të ndotjes nga Termocentralet Kosova A dhe Kosova B. Ndotja dyshohet se shpeshherë shkaktohet nga shkyçja e filtrave për rritje të kapacitetit prodhues të energjisë elektrike. KEK-u mohon se e bën një gjë të tillë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG