Ndërlidhjet

Tirana voton në zgjedhjet lokale


Tirana voton në zgjedhjet lokale
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Në Shqipëri, në 61 bashki, qytetarët kanë filluar të votojnë për kryebashkiakët e tyre në zgjedhjet lokale, megjithëse këto zgjedhje po mbahen pa partitë kryesore opozitare në vend. Këto votime po mbahen në kushte jo të zakonshme, me masa të larta të sigurisë nga forcat policore dhe me ndasi të thellë mes të gjithë akterëve politikë të Shqipërisë, duke e vendosur pikëpyetje vlefshmërinë e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG