Ndërlidhjet

Tri ndryshimet kryesore në statutin e UP-së


Tri ndryshimet kryesore në statutin e UP-së
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” e ka miratuar statutin e ri pas më shumë se një dekade. Eliminimi i nepotizmit, rritja e shkallës së hulumtimit dhe përditësimi i standardeve të avancimit të një profesori janë vetëm disa prej risive. Çfarë do të thonë ato?

XS
SM
MD
LG