Ndërlidhjet

Pse ekzistojnë tunelet nëntokësore në Gazë?


Pse ekzistojnë tunelet nëntokësore në Gazë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Tunele nën Rripin e Gazës janë ndërtuar prej dekadash. Herë për kontrabandë mallrash, herë për fshehjen e militantëve të Hamasit, apo për nisjen e sulmeve kundër Izraelit. Sa janë të gjata, si ndërtohen dhe çfarë ka në këto tunele? Shpjegojmë në këtë video.

XS
SM
MD
LG