Ndërlidhjet

Kontradiktat e aksionit të Turqisë në Siri


Kontradiktat e aksionit të Turqisë në Siri
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Vende të ndryshme të botës po kërkojnë nga Turqia që të ndalojë ofensivën kundër pozicioneve kurde në verilindje të Sirisë. Ndërkohë, UEFA po heton përfaqësuesen turke në futboll për mbështetje të aksionit përmes përshëndetjes ushtarake në ndeshjet me Shqipërinë dhe Francën. Veprimi i Qeverisë turke po mbështetet edhe nga shumë kosovarë në rrjete sociale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG