Ndërlidhjet

Rreth 1,500 nxënës të rrezikuar nga uji i kontaminuar në shkollat e Vitisë


Rreth 1,500 nxënës të rrezikuar nga uji i kontaminuar në shkollat e Vitisë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Më shumë se 1,500 nxënës të shkollave fillore në Komunën e Vitisë janë të rrezikuar nga uji i kontaminuar i puseve, nga të cilat furnizohen shkollat, në mungesë të ujësjellësit. Nga 11 shkolla fillore, në të cilat janë kryer analizat e ujit, 10 sosh kanë rezultuar se kanë ujë me kontaminime bakteriologjike dhe kimike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG