Ndërlidhjet

Njësiti ukrainas fut dronët në territoret e okupuara nga rusët


Njësiti ukrainas fut dronët në territoret e okupuara nga rusët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Radio Evropa e Lirë e ka shoqëruar një njësit dronësh të ushtrisë ukrainase, teksa ai dërgonte fluturaket e telekomanduara ushtarake Leleka-100 në territoret e okupuara. Vladi, Yevheni dhe ekipi i tyre thonë se kanë kryer 2.000 misione me dronë, ditën e natën, prej se ka nisur lufta, duke i mundësuar ushtrisë ukrainase vëzhgim jetik dhe kapacitete shënjimi. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG