Ndërlidhjet

Ukrainasit komentojnë paralajmërimet për evakuim nga Kievi


Ukrainasit komentojnë paralajmërimet për evakuim nga Kievi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Çfarë mendojnë banorët e Kievit për kufizimet e energjisë elektrike dhe për një evakuim të mundshëm? Radio Evropa e Lirë ka biseduar me disa njerëz në kryeqytetin e Ukrainës, pasi kryetari i tij, Vitali Klitschko, paralajmëroi se mund të ketë largim masiv të banorëve në rast të një ndaljeje të plotë të rrymës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG