Ndërlidhjet

Trupat ukrainase thonë se ushtarët rusë ikën me rroba civile


Trupat ukrainase thonë se ushtarët rusë ikën me rroba civile
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Uniforma, ushqim dhe gjësende për konsum droge janë lënë gjithandej në ish-pozicionet e ushtrisë ruse, afër Izjumit, në Ukrainën lindore. Forcat ukrainase thonë se kanë zënë ushtarë rusë, të cilët i kishin ndërruar uniformat me rroba civile, para se të iknin. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG