Ndërlidhjet

Njësitet ukrainase ua marrin dorën tankeve Leopard


Njësitet ukrainase ua marrin dorën tankeve Leopard
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Pasi i kanë shfrytëzuar maksimalisht tanket T-72 të kohës sovjetike deri më tani, forcat ukrainase janë të vendosura t’i çojnë tanket e sapomarra Leopard 2 në betejë kundër pushtuesve rusë. Tankistët po i nënshtrohen trajnimit të përshpejtuar në Poloni, ku po ia marrin dorën sistemeve të avancuara të shënjimit, shpejtësisë dhe manovrueshmërisë së Leopardëve të prodhuar në Gjermani. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG