Ndërlidhjet

Kush e ka fjalën e fundit për hapjen e urës së Ibrit?


Kush e ka fjalën e fundit për hapjen e urës së Ibrit?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Tema e hapjes së urës kryesore mbi lumin Ibër ka përcjellë shumë qeveri në Kosovë dhe diplomatë të huaj, ndërsa vazhdon të diskutohet edhe sot. Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut bëhet thirrje që ura të hapet, por faktori ndërkombëtar apelon për koordinim në çdo hap. Kush e ka fjalën e fundit për hapjen e saj?

XS
SM
MD
LG