Ndërlidhjet

Uri e madhe në Gazë: "Ua kemi ngrënë grurin gomarëve"


Uri e madhe në Gazë: "Ua kemi ngrënë grurin gomarëve"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Shumë palestinezë paralajmërojnë se uria po përhapet në veriun e Gazës, teksa njerëzit e lodhur nga lufta nuk kanë mundësi të blejnë ushqime të konservuara në tregje – nëse arrijnë t’i gjejnë. Luftimet ndërmjet Izraelit dhe grupit ekstremist palestinez Hamas – i shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian – nuk po shfaqin shenja pakësimi. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG