Ndërlidhjet

Le ta shohim fitoren: Projekti eksperimental i ushtarit të verbuar ukrainas


Le ta shohim fitoren: Projekti eksperimental i ushtarit të verbuar ukrainas
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Një xhenier ukrainas i ka humbur të dy sytë kur një minë kundër këmbësorisë shpërtheu gjatë një misioni çminimi në rajonin e Donbasit. Pas katër muajsh në spital dhe rehabilitimit të gjatë, Vladyslav Yeshchenko bashkëthemeloi “Let’s See The Victory” (Le ta shohim fitoren), një projekt bamirës që dëshiron të sjellë në Ukrainë një teknologji eksperimentale, e cila mund t’i ndihmojë atij dhe ushtarëve të tjerë të verbuar të shohin përsëri. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG