Ndërlidhjet

Ushtarët ukrainas ngrijnë spermën para hyrjes në luftë


Ushtarët ukrainas ngrijnë spermën para hyrjes në luftë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Për çiftet ukrainase që duan të kenë fëmijë, një vit lufte ka paraqitur sfida serioze për riprodhimin. Ushtarët ukrainas po zgjedhin të ngrijnë spermën e tyre, për të siguruar aftësinë për të bërë fëmijë, në rast të lëndimit apo vdekjes nga luftimet. Klinikat e riprodhimit po bëjnë çmos për t’i mbështetur familjet e ushtarakëve, duke përfshirë ofrimin e zbritjeve dhe hapjen e dyerve gjatë festave. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG