Ndërlidhjet

Zhduket ushtari ukrainas që u kap nga forcat ruse


Zhduket ushtari ukrainas që u kap nga forcat ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Një çift ukrainas dëgjoi vetëm zërin e të birit përmes një videoje që shfaqte ushtarët e kapur nga forcat ruse në Mariupol. Prindërit nga Ukraina janë në kërkim të djalit të tyre që kur ai dërgoi mesazhin e fundit, më 17 maj, ditën kur u dorëzuan trupat që mbronin fabrikën e çelikut Azovstal. Ai është një nga ukrainasit e shumtë që besohet të jenë burgosur nga rusët, për fatin e të cilëve nuk dihet. (Përgatitën: Albina Kastrati dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG