Ndërlidhjet

Ushtria ukrainase rrëzon dronë nga barkat amerikane


Ushtria ukrainase rrëzon dronë nga barkat amerikane
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Barka patrulluese, me të cilat ushtria ukrainase është furnizuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë dislokuar në lumin Dnjepër, për të mbrojtur kryeqytetin e Ukrainës, Kievin, nga sulmet me raketa dhe me dronë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG