Ndërlidhjet

Uzina bërthamore në rrezik: Ukraina përgatitet për më të keqen


Uzina bërthamore në rrezik: Ukraina përgatitet për më të keqen
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Shërbimet ukrainase të emergjencës kanë zhvilluar një simulim të një katastrofe bërthamore në rajonin e Zaporizhjës, më 17 gusht, pas bombardimeve të vazhdueshme në vendndodhjen e uzinës më të madhe të energjisë bërthamore në Evropë. Forcat ruse e kanë marrë në kontroll uzinën e energjisë bërthamore në Zaporizhja në fillim të marsit, pak pasi nisën pushtimin e Ukrainës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG