Ndërlidhjet

Teste në njerëz dhe kafshë, bota po nxiton ta gjejë vaksinën


Teste në njerëz dhe kafshë, bota po nxiton ta gjejë vaksinën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Shumë shtete në botë kanë filluar t’i lehtësojnë masat e izolimit ndërkohë që ilaçi Remdesivir në SHBA po jep efekte premtuese në shërimin e personave të prekur me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Ekspertë të OKB-së thonë se pandemia mund t’i lë pa të hyra rreth 1.6 miliard punëtorë në botë. Ndërkohë, shumë shtete në botë po bëjnë teste në njerëz dhe kafshë për të zbuluar vaksinën kundër virusit që ka kapluar gjithë botën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG