Ndërlidhjet

Vallëzimi i iranianeve që po e sfidon regjimin


Vallëzimi i iranianeve që po e sfidon regjimin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Pesë vajza nga Teherani raportohet se janë shprehur të penduara, pas publikimit të një videoje të vallëzimit, e cila u shpërnda me të madhe mes përdoruesve iranianë të mediave sociale. Në Iran ndalohet vallëzimi i grave në publik, por videoja ka frymëzuar shumë të tjera në mbarë vendin që të publikojnë video të ngjashme me të njëjtën këngë, në një akt potencialisht të rrezikshëm të mosbindjes së hapur ndaj regjimit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG