Ndërlidhjet

Zbulohet një varrezë e re masive në Buça


Zbulohet një varrezë e re masive në Buça
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Hetuesit ukrainas kanë zbuluar një varrezë masive, ku trupat e pajetë janë gjetur me duart e lidhura pas shpinës dhe me vrima të plumbave në kokë dhe gjunjë. Varreza u zbulua në Buça, afër Kievit. Ukraina po heton vrasjen e afër 12,000 civilëve në Ukrainë, pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Polici Andriy Nebitov u tregoi gazetarëve vendin e ngjarjes më 13 qershor. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG