Ndërlidhjet

Të prekurit nga përmbytjet presin t’u kompensohen dëmet


Të prekurit nga përmbytjet presin t’u kompensohen dëmet
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Dhjetëra shtëpi dhe qindra hektarë sipërfaqe të mbjella me kultura bujqësore u dëmtuan nga vërshimet që ndodhën më 17 dhe 18 shtator në Rahovec, Gjakovë dhe në një pjesë të Prizrenit. Institucionet lokale në zonat e dëmtuara janë duke bërë vlerësimet e dëmeve, ndërkohë që të prekurit prej tyre presin kompensim.

XS
SM
MD
LG