Ndërlidhjet

Video-ditarët shfaqin jetën e ukrainasve nën okupimin rus


Video-ditarët shfaqin jetën e ukrainasve nën okupimin rus
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Një djalë i vogël tregon nëpërmjet një video-ditari shtëpinë e djegur të gjyshes së tij në Mariupolin e okupuar nga Rusia, përderisa një grua thotë se rubla ruse e ka zëvendësuar hrivninë ukrainase në shumicën e shitblerjeve. Qytetarë të shumtë po e dokumentojnë me video jetën e përditshme, pasi trupat ruse e pushtuan qytetin dhe e morën nën kontroll. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG