Ndërlidhjet

Pamje të reja nga aksioni në Kumanovë


Autoritetet në Maqedoni kanë publikuar një video, të incizuar nga policia, gjatë përleshjeve të armatosura në Kumanovë, më 9 maj. Në këtë konflikt kanë mbetur të vrarë tetë policë dhe 14 pjesëtarë të grupit të armatosur. Autoritetet thonë se operacioni ka qenë kundër, siç shprehen, “terroristëve” shqiptarë, por një gjë e tillë nuk është konfirmuar në mënyrë të pavarur.

XS
SM
MD
LG