Ndërlidhjet

Shënimi i Vidovdanit në Gazimestan


Shënimi i Vidovdanit në Gazimestan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Serbë nga Kosova dhe rajoni shënuan të premten Ditën e Shën Vidit, të njohur edhe si Vidovdan, në Gazimestan. Liturgjitë u udhëhoqën nga metropolitani Amfilohije dhe peshkopi Teodosije, së bashku me priftërinj të Kishës Ortodokse Serbe, ndërsa të të pranishmëve iu drejtua peshkopi i pensionuar, Atanasije.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG