Ndërlidhjet

Votuesit e rinj kërkojnë arsim më cilësor


Votuesit e rinj kërkojnë arsim më cilësor
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Sinan Korllak, një 18-vjeçar nga Prizreni, për herë të parë ka votuar në rundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar të komunës. Sinani thotë se rinia në këtë qytet nuk gëzon përkrahje, derisa kërkon nga kryetari i ri i komunës ngritje të nivelit të arsimit, si dhe fuqizim të rolit të rinisë.

XS
SM
MD
LG