Ndërlidhjet

Vullnetarët evakuojnë civilët ukrainas nga fshatrat pranë Soledarit


Vullnetarët evakuojnë civilët ukrainas nga fshatrat pranë Soledarit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Shtatë civilë ukrainas, në mesin e tyre një grua me nevoja të veçanta dhe një vajzë 5-vjeçare, u evakuuan nga vullnetarët më 13 janar nga Paraskovijivka, një fshat i cili ndodhet rreth 5 kilometra larg Soledarit, ku po zhvillohen luftime të ashpra. Vullnetarët udhëtojnë natën për t’iu shmangur granatimeve të forta, të cilat, sipas tyre, ndodhin gjatë ditës. (Përgatitën: Albina Kastrati dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG