Ndërlidhjet

Dy xhami në Viti jashtë kontrollit të BIK-ut


Dy xhami në Viti jashtë kontrollit të BIK-ut
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Zyrtarë të Këshillit të Bashkësisë Islame në Viti thonë se në fshatrat Skifteraj dhe Ramnishtë të kësaj komune janë dy xhami, që funksionojnë jashtë kontrollit të tyre dhe “me imamë të vetëshpallur”. Derisa Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) thotë se ka njoftuar organet e sigurisë për rastin e dy xhamive, Policia e Kosovës thotë se kontrolli dhe menaxhimi i tyre i takon BIK-ut.

XS
SM
MD
LG