Ndërlidhjet

Xhamia shumëfunksionale në Prishtinë


Xhamia shumëfunksionale në Prishtinë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Xhamia e “Lagjes së Spitalit” në Prishtinë dallon shumë nga objektet e tjera fetare në Kosovë. Brenda saj ka librari, sallë leximi, sallë ping-pongu, sallë të pajisur me kompjuterë si dhe hapësira për takime të ndryshme që i shfrytëzojnë besimtarët. Imami i kësaj xhamie, Labinot Maliqi, është i njohur për aktivitetin e tij në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG