Ndërlidhjet

Zemërim në Serbi: Ndërtuesit kinezë shkatërruan monumentin e luftës


Zemërim në Serbi: Ndërtuesit kinezë shkatërruan monumentin e luftës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Shkatërrimi i një monumenti për të rënët e Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore në Serbi ka zemëruar grupet e veteranëve dhe banorët. Një kompani ndërtimore kineze, e cila po punon në një projekt autostrade, i ka rrëzuar statujat e mëdha të luftëtarëve, afër fshatit Negrishor. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG