Ndërlidhjet

"Bixhozi" i Macronit me zgjedhje: Çka do të thotë për Ballkanin?


"Bixhozi" i Macronit me zgjedhje: Çka do të thotë për Ballkanin?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:35 0:00

Zgjedhjet e parakohshme legjislative në Francë do të jenë ndër më të rëndësishmet në disa dekada - si për vendin, ashtu edhe për pjesën tjetër të Evropës, thonë analistët. Shumë çështje komplekse dhe përçarëse, që prekin edhe Ballkanin Perëndimor, do të jenë në lojë, sipas tyre.

XS
SM
MD
LG