Ndërlidhjet

Zgjedhjet në komunat veriore të Kosovës


Zgjedhjet në komunat veriore të Kosovës
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në katër komunat veriore të Kosovës, në Mitrovicën e Veriut, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok, po zhvillohet zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e këtyre komunave. Katër kryetarët e komunave veriore kishin dhënë dorëheqje në nëntor, në shenjë pakënaqësie ndaj taksës së vendosur nga Qeveria e Kosovës drejtë prodhimeve të Serbisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG