Ndërlidhjet

Qytetarët votojnë për kryetarët e komunave veriore


Qytetarët votojnë për kryetarët e komunave veriore
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Në katër komunat veriore të Kosovës, në Mitrovicën e Veriut, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok, po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e këtyre komunave. Kryetarët e komunave veriore: Zubin Potok, Zveçan, Mitrovicë e Veriut dhe Leposaviq, më 26 nëntor të vitit të kaluar dhanë dorëheqje, në shenjë pakënaqësie ndaj vendosjes së taksës doganore prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për importet nga Serbia.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG