Ndërlidhjet

Nis votimi në Shqipëri


Nis votimi në Shqipëri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Në Shqipëri ka nisur votimi i qytetarëve për zgjedhjet parlamentare. Qendrat e votimit në mbarë vendin janë hapur rreth orës 7.00. Në orët e mëngjesit nuk është raportuar për ndonjë incident. Votimi do të mbyllet në ora 19.00. Të drejt vote kanë rreth 3.6 milionë qytetarë. Rezultati i këtyre zgjedhjeve do ta përcaktoj përbërjen e re të Kuvendit të Shqipërisë si dhe cila parti do ta qeverisë vendin në katër vitet e ardhshme. Këto zgjedhje pasojnë një fushatë të tensionuar zgjedhore ku një aktivist politik u vra në qytetin e Elbasanit si dhe një tjetër u plagos në Kamzë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG