Ndërlidhjet

Zgjedhjet për PE: Më shumë nacionalistë e euroskeptikë, më pak liberalë e të gjelbër


Zgjedhjet për PE: Më shumë nacionalistë e euroskeptikë, më pak liberalë e të gjelbër
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Ndonëse partitë pro-evropiane fituan zgjedhjet për Parlamentin Evropian, e djathta ekstreme shënoi rritje. Parlamenti Evropian pritet që në përbërjen e re të ketë më shumë nacionalistë, euroskeptikë dhe më pak liberalë dhe të gjelbër. Por, cili do të jetë ndikimi i këtyre zgjedhje, shpjegojmë në këtë video.

XS
SM
MD
LG