Ndërlidhjet

Zgjidhës krizash dhe diplomat – Çfarë bëri Ahtisaari për Kosovën?


Zgjidhës krizash dhe diplomat – Çfarë bëri Ahtisaari për Kosovën?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Ish-ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e statusit të Kosovës dhe ish-presidenti finlandez, Martti Ahtisaari, vdiq në moshën 86-vjeçare. Ahtisaari luajti një rol të rëndësishëm në proceset që çuan në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës.

XS
SM
MD
LG