Ndërlidhjet

Zjarret shkrumbojnë një pjesë të Bjeshkëve të Nemuna


Zjarret shkrumbojnë një pjesë të Bjeshkëve të Nemuna
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Fshati Shtupeq në Bjeshkët e Nemuna është vendi më i goditur nga zjarret që kanë kapluar shumë pjesë të Kosovës në javët e fundit. Edhe pse me intensitet të zvogëluar, zjarre në këtë fshat ka pasur edhe ditën e premte. Si pasojë e zjarrit, një person nga Komuna e Malishevës tashmë ka vdekur. Policia tashmë ka arrestuar disa persona për zjarrvënie të qëllimshme. Për shuarjen e zjarreve, përveç zjarrfikësve janë angazhuar edhe policë, pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ushtarë të misionit të NATO-s si dhe banorë lokalë. Disa pamje të marra nga droni në Shtupeq tregojnë për shkatërrimin që zjarret lanë pas.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG