Ndërlidhjet

KFOR-i kërkon përgjegjësit për dhunën në Zveçan


KFOR-i kërkon përgjegjësit për dhunën në Zveçan
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Është bërë një vit që kur protestuesit e dhunshëm serbë në Zveçan sulmuan pjesëtarët e KFOR-it, me ç’rast u plagosën 93 pjesëtarë të tij. NATO-ja ka kërkuar vazhdimisht që përgjegjësit të vihen para drejtësisë, për t’u siguruar që dhuna e tillë të mos përsëritet. Në Kosovë deri më tani janë arrestuar dhjetë persona për dhunën në protesta dhe për sulmet ndaj pjesëtarëve të KFOR-it.

Është bërë një vit që kur protestuesit e dhunshëm serbë në Zveçan sulmuan pjesëtarët e KFOR-it, me ç’rast u plagosën 93 pjesëtarë të tij. NATO-ja ka kërkuar vazhdimisht që përgjegjësit të vihen para drejtësisë, për t’u siguruar që dhuna e tillë të mos përsëritet. Në Kosovë deri më tani janë arrestuar dhjetë persona për dhunën në protesta dhe për sulmet ndaj pjesëtarëve të KFOR-it.

XS
SM
MD
LG