Ndërlidhjet

BAGDAD


Ka vazhduar sot në Bagdad gjyqi kundër Sadam Huseinit dhe gjashtë bashkëpunëtorëve të tij të akuzuar për masakrimin e dhjetëra mijëra kurdëve në veri të Irakut gjatë një fushate 7 mujore në vitin 1989.
Gjyqtari ka larguar nga salla Sadam Huseinin për shkak të ankesave, që ai i ka quajtur të pavend.
XS
SM
MD
LG