Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso sot bëri thirrje për të ndërprerë zgjërimin e unionit pas anëtarësimit të Rumanisë dhe Bullgarisë.
Pas takimit me ministrin e Jashtëm francez Dominique de Villepin, Barroso tha se BE-ja duhet të vendosë se çfarë do të bëjë me kushtetutën e vet, përpara se të pranojë anëtarë të rinj.
XS
SM
MD
LG