Ndërlidhjet

BAGDAD


Në dhunën që shpërtheu sot në pjesë të ndryshme në Irak, së paku 37 njerëz janë vrarë përfshi 2 ushtarë amerikanë, si dhe janë gjetur 55 trupa të pajetë. Ndërkaq në fushatën ajrore të ndërmarrë nga forcat amerikane ndaj një shtëpie të kryngritësve në Bakuba, janë vrarë 4 militantë dhe katër civile femra. Ndërsa pas një shpërthimi që ndodhi sot në tregun e Bagdadit janë vrarë së paku 5 njerëz.
XS
SM
MD
LG