Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Reformiste Serbe bëri të ditur se do të tërhiqet nga koalicioni qeveritarë. Kreu i partisë Liberale G17 plus, Mlagjan Dinkiç, tha se anëtarët e kabinetit të tij, të premtën do ta paraqesin dorëheqjen e tyre. Sipas tij, vendimi për tërheqje erdhi si rezultat i dështimit të qeverisë për ta arrestuar të dyshuarin për krime lufte Ratko Mladiç dhe mos vazhdimin e bisedimeve për anëtarsim në Bashkimin Evropian. Tërheqja e G17 nga qeveria mund të çoi në zgjedhje të parakohshme.
XS
SM
MD
LG